Międzymiastowy Projekt Energetyczny – VI Dzień Nowej Energii

Tegoroczna, VI edycja Dnia Nowej Energii była szczególnym wydarzeniem w historii działalności naszego koła!

Wszystko to za sprawą współpracy pod hasłem “Międzymiastowy Projekt Energetyczny” z Studenckim Kołem Naukowym Energetyki, działającym na SGH w Warszawie, w ramach którego mieliśmy możliwość zorganizować naszą flagową konferencję.

W dniach 18-19 marca odbyła się konferencja VI Dzień Nowej Energii, organizowana przez KN Nova Energia. Gościliśmy wówczas w Krakowie współpracujących z nami studentów z Warszawy – młodych entuzjastów energetyki oraz wielu specjalistów z branży energetycznej, którzy swoim doświadczeniem dzielili się z nami wygłaszając prelekcje dotyczące swoich badań, odkryć i działalności naukowej. Również w ramach części pierwszej Międzymiastowego Projektu Energetycznego, wspólnie z SKN Energetyki odwiedziliśmy Elektrociepłownię PGE w Krakowie.

Druga część, odbyła się w Warszawie w dniach 21-22 marca. Uczestniczyliśmy w konferencji pt. “Wodór – przyszłość światowej gospodarki” organizowanej przez SKN Energetyki, gdzie mieliśmy szansę wysłuchać głosu specjalistów z dziedziny wodoru. Odwiedziliśmy również siedzibę Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Całość projektu była ogromnym wyzwaniem, ale jego wynik jak najbardziej przyniósł zamierzony efekt! Zyskaliśmy ogromną dawkę wiedzy teoretycznej, ale również tej praktycznej.

Dziękujemy SKN Energetyki za owocną współpracę!

Z niecierpliwością czekamy co nowego przyniesie nam kolejna edycja Dnia Nowej Energii, która już w przyszłym roku!